Jak możesz pomóc zapobiegać pozostawianiu włosów podczas golenia: technologia Flexball od Gillette
Sztuka dokładnego golenia
Zaczynasz golenie. Przygotowujesz twarz, nakładając na nią świetnej jakości żel lub piankę do golenia. Masz nową i ostrą maszynkę do golenia, która jest wyposażona w wiele ostrzy. Starannie i bez pośpiechu golisz każdą część twarzy – policzki, brodę, linię żuchwy. Opłukujesz twarz, osuszasz ją, a następnie patrzysz w lustro…
Widzisz, że w różnych miejscach na twarzy nadal masz włosy.
Nie chodzi o to, że nie wiesz, co robisz. Robisz to przecież codziennie. Ale dlaczego ich nie usunąłeś? I jak to zrobić za pierwszym razem?!
Maszynka ewoluuje, dopasowując się do twojej twarzy
Jednak na każdej twarzy występuje wiele kątów: broda, linia żuchwy oraz róg kości żuchwy – rysy, które u każdego mężczyzny są inne.
Próbujesz przesuwać maszynkę po tych przeszkodach i wokół nich, ale ostrze maszynki, w przeciwieństwie do twarzy, jest proste. Przypomina to koszenie wyboistego trawnika.
Innowacje w zakresie maszynek do golenia nie są nam obce. Po tym jak w 1901 roku wprowadziliśmy pierwszą bezpieczną maszynkę do golenia, nadal pracowaliśmy nad nowymi i innowacyjnymi sposobami ulepszenia golenia w domu.
W 1977 roku Gillette wprowadziła pierwszą maszynkę do golenia z ruchomą główką, udostępniając modele Gillette Countour i Gillette Atra.
W 1998 roku miał miejsce debiut maszynki Gillette MACH3, w której punkt obrotu został przeniesiony ze środka do przodu, dzięki czemu obciążenie wywoływane dłonią mogło być odprowadzane od ostrzy, co zapewniało bardziej komfortowe i dokładne golenie.
Jednak wkład nadal mógł poruszać się tylko do góry oraz w dół.
Obracanie dzięki technologii Flexball
Technologia Flexball oferuje innowacyjny punkt obrotu pomiędzy rączką maszynki a wkładem z ostrzami.
Punkt obrotu Flexball przypomina pod względem ruchów nadgarstek i reaguje na kontury twarzy, zapewniając doskonały kontakt wkładu ze skórą podczas całego procesu golenia.
Czy ten artykuł był pomocny?